Podelitev majic za prevozača na Pokalu Loka

ogrevanje

Eli med prvo deseterico

5.2.2024

S tekmovanji smo nadaljevali na Podlesu.

V soboto (3.2.) je bilo tradicionalno tekmovanje Mini Pokal Vitranc. Proga je imela 2 štarta, na najnižjem štartu so štartali "malčki" kategorje U6 in U8, malo pod vrhom smučišča Podles pa je bil štart za U10 in U12. Na štartu je bilo preko 200 tekmovalcev. Poleg SLO tekmovalcov so nastopili tudi tekmovalci drugih držav. Pogoji so bili kljub velikemu številu tekmovalcev dobri za vse tekmovalce. postavitev je bila ravno pravšnja, da je zahtevala dobre tehnične vožnje. Naši tekmovalci so se odločno spopadli s progo. Apsolutno najhitrejši čas na dolgi progi je dosegla Zala, ki si je z zmago priborila tudi mesto predvozača na mednarodnem otroškem tekmovanju Pokal Loka.

• Katarina ni nastopila zaradi bolezni

V nedeljo (4.2) pa je bilo memorialni že 30. Pokal Rok Petrovič. Proga je bila postavljena na istem terenu - Podles. Postavitev je bila bolj odprta kot v soboto, pa tudi snežna podlaga je slabše držala. Tudi na tem mednarodnem tekmovanju je nastopilo preko 200 tekmovalcev. U10 so štartali malo pod vrhom U12 pa od vrha Podlesa. Konkurenca je bila močna, proga zahtevna, bilo je kar nekaj odstopov in padcev. Tudi naša "favoritka" Zala, je odstopila v zgornjem delu, ko ji je na "narebreni progi" odpelo smučko. Kjub vsemu smo z nastopom naših tekmovalcev lahko zadovoljni.